Egészségügyi ellátás

Iskolaorvos Dr. Juhász Zsuzsanna Dr. Nemes Nagy Györgyi
Fogorvos Dr. Balla Ágnes Dr. Meisels Erzsébet
Iskolavédőnő Juhászné Obbágy Ágnes

Elérhetőség az iskolában van kifüggesztve.

Minden évben október-november hónapban az iskola összes tanulója ortopédiai szakorvosi vizsgálaton vesz részt. Az iskolát ellátó orvosok és a védőnő tevékenységüket a 26/ 1997. NM. rendeletben foglaltaknak megfelelően végzik.

Feladataik:

• A betegségek megelőzése, szűrővizsgálatok elvégzése, a tanulók egészségi állapotának meghatározott időszakban történő vizsgálata és követése. Eltérés észlelése esetén a gyermek saját háziorvosához, vagy szakorvoshoz irányítása és a szülők értesítése.
  • A 2. 4. 6. 8. osztályban és 16. éves korban teljes fizikális vizsgálat végzése.
  • Környezet-egészségügyi feladatok ellátása, fertőző betegségek felismerése és terjedésüknek megállítása.
  • Életkorhoz kötött és kampányoltások beadása
  • Veszélyeztetett tanulók kiszűrése
  • Testnevelési csoportbesorolások elkészítése
  • Szükség esetén egészségügyi alkalmassági vizsgálat és pályaválasztási tanácsadás végzése
  • Üdülés, táborozás, iskolai sportversenyek előtti orvosi vizsgálat elvégzése
  • Szükség esetén balesetvédelem és elsősegélynyújtás
  • Egészségnevelés
  • Egészségügyi dokumentáció végzése.