A zsákmány: Iskolai szemétgyűjtés

Mint minden évben , most is volt iskolai szemétgyűjtés október elején Biatorbágyon.

Zacskóval a kezünkön szedtük az utak szélén, a járdán, a füvön a koszos papírzsebkendőket, a használt tampont, a sörös és pálinkás üvegeket, a macskaeledeles konzervdobozt és egyéb hulladékot. Persze nem mindenki mindenhol: a különböző osztályok más-más részt tisztogattak, eltérő iskolai időben, egy-egy órát. A szemétszedés végeztével minden osztály minimum egy teli zsákkal tért vissza az iskolához, ahol szemetes konténerbe került a „zsákmány”. Fáradtan mentünk vissza az osztálytermeinkbe, és megállapítottuk, hogy bizony az emberek elég sok mindent eldobálnak a mi lakóhelyünkön is.

Reméljük, ezek a napok felhívják nemcsak a gyerekek, hanem a felnőttek figyelmét is környezetünk fokozottabb tisztántartására.

Zsolnai Lilla 8.c osztályos tanuló írása alapján
készítette a 8.d osztály