Kapkodd a lábad!

„Az egészség nem cél, hanem életmód!”

Sikeres pályázatunknak köszönhetően, az önkormányzat támogatásával, illetve a szülők segítségével élményekben gazdag programban lehetett részünk: egy szombati napot a mozgásnak és az egészségnek szenteltünk.
Az alsó tagozaton egészséggel kapcsolatos kvízkérdések, jóga, akadálypálya, ugrálóvár várta a gyerekeket.
Megismerkedtünk a gyógynövényekkel és hatásukkal, a nagyobbak az általuk készített finom salátákkal megvendégelték a kisebbeket. Ismeretterjesztő filmekből az egészséges táplálkozás fontosságát tanulhattuk meg.
Kézműveskedtünk, és aszfaltrajzok készültek egészség témában. Kreatív plakátjaink városszerte hirdetik, hogy figyeljünk egészségünk
megőrzésére.
A felső tagozatosokat reggel a bejáratnál egészséges, citrusokkal dúsított, forró gyümölcstea várta. A folyosók falát mi is a gyerekek által készített színes plakátokkal díszítettük. Matematikaórákon kiszámoltuk az aznapi uzsonnánk kalóriatartalmát, idegennyelv-órákon egészséges ételek receptjeit fordították a gyerekek, egészségtan- és biológiaórákon az egészséges táplálkozásról, a vitaminok fontosságáról, a diéták előnyeiről és veszélyeiről hallhattak fontos információkat. Szünetekben az udvaron felállított pingpongasztalok várták őket, a folyosón lúdtalp- és gerinctorna-gyakorlatokat tanulhattak, megismerhették az asztali terítési etikettet és a szalvétahajtogatási technikákat. A legnagyobb sikert természetesen a szülők és gyerekek által készített egészséges sütemények aratták. A legízletesebbek készítőit szépen díszített fakanállal és receptgyűjtő könyvecskével jutalmaztuk.