Katáng koncert

Az óvoda és az iskola közötti átmenet alakulása nagyon fontos, hiszen egy életre meghatározza a kisgyermek tanulásához való viszonyát. Azért szerveztük ezt a programot, hogy élményt adjuk a gyermekeknek, ami segíti az elsősök beilleszkedését az alsó tagozatos közösségbe.

Választásunk azért esett a Katáng együttesre, mert sajátos zenéje a magyar, kelta, balkán népzene hangulataiból merít és jeles magyar költők verseiből táplálkozik. Előadásukat a mese világa veszi körül, ami ebben az életkorban nagyon fontos. A mesék megmozgatják a gyermeki fantáziát. A zene útján sok mesebeli teremtménnyel találkoztak amellett, hogy a történetnek fontos eleme a természet szeretete, az állatok, növények, a természeti jelenségek világa. Sok izgalmas hangszert is megszólaltattak.

A Biatorbágyi Diákokért Nebuló Alapítvány szervezésében valósult meg a program.