Eljárásrend

Járványügyi protokoll a 2020/2021-es tanévre

Iskolánk valamennyi dolgozója elkötelezett a tanulók biztonsága érekében.Természetes módon az EMMI ajánlásnak megfelelően teszünk meg mindent a biztonságos tanévkezdés érdekében.

A tanévkezdéshez szükséges fertőtlenítő- és tisztítószer rendelkezésre áll, ezen túl is komoly tartalékokkal rendelkezünk. Az intézménybe érkezéskor minden belépő alaposan mosson kezet vagy fertőtlenítse a kezét!

A közösségi terekben a tanórák közötti szünetek idejének módosításával, az udvarok teljeskörű használatával, több irányból való megközelítésük engedélyezésével csökkentjük a csoportosulások kialakításának veszélyét.

Az intézményben alapos, mindenre kiterjedő fertőtlenítő takarítást végzünk, amely vonatkozik a közösségi terekre, tantermekre, mosdókra, rendszeresen használt eszközökre, tantermi és udvari játékokra, sporteszközökre, bútorokra.

A nevelési-oktatási intézményeket kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató tanuló látogathatja. Amennyiben gyermekén tüneteket észlel, (száraz köhögés, láz, íz-és szagérzékelés elvesztése) azonnal forduljanak orvoshoz. A tünetekről pontosabb információkat az ÁNTSZ honlapjáról is kaphatnak.

A szülő köteles az iskolát értesíteni, ha gyermekénél koronavírus-gyanú, vagy igazolt fertőzés van.

Abban az esetben, ha az iskolában tartózkodás ideje alatt betegszik meg a gyerek, vagy megbetegedés tüneteit észleljük, (láz, hasmenés stb.) azonnal értesítjük a szülőket, akik kötelesek érte jönni. Megérkezéséig a gyereket biztonságosan elkülönítjük.

Az intézmény területén és az intézmény épülete előtt ügyelünk arra, hogy ne legyen gyerekcsoportosulás. Ennek érdekében a szülők a gyerekeiket az intézmények udvari bejáratáig, illetve a portáig kísérhetik. Innen a gyerekek önállóan közlekednek. Kivételt képez az első hét, melynek során kizárólag az elsős gyerekek szülei léphetnek be a Kálvin téri épület udvarára, elkísérve gyerekeiket az osztályaiknak megfelelő épületszárnyig. Innen a pedagógiai asszisztensek és a tanítók kísérik a gyerekeket a tantermekbe.

Ügyintézés céljából az intézményt a szülők csak az intézményvezetővel vagy pedagógussal előre egyeztetett időpontban látogathatják.

Az alsó tagozaton a csoportosulások elkerülése érdekében a reggeli ügyelet helyett minden diákot az osztályában várja a tanító 07.15.-től. Szükség esetén egyéni kérelem alapján délutáni ügyeletet 17.00 óráig biztosítunk.

Távozáskor, az alsó tagozaton a szülők a gyerekeket az udvari bejáratnál várják. Ide a gyerekeket pedagógusok, pedagógiai asszisztensek kísérik 14.00. 15.30. és 16.00 órakor.

A szociális helységekben biztosítjuk a szappanos kézmosás és a vírusölő hatású kézfertőtlenítési lehetőséget.

Folyamatos szellőztetéssel és udvari testnevelés órák tartásával csökkentjük a fertőzés veszélyét.

Iskolánk közössége köszöni, hogy együtt tehetünk gyermekeink és a magunk egészségéért.