Fenntarthatósági Témahét

Ebben a tanévben iskolánk is csatlakozott a Fenntarthatósági Témahét programjaihoz (október 5-9.). Globális felmelegedés, vízhiány, csökkenő energiakészlet, klímaváltozás. Ezek a veszélyek fenyegetik Földünket, ha gyorsan nem változtatunk szemléletünkön és magatartásunkon. Ennek érdekében az ötödik évfolyamosok megismerkedtek a biogazdálkodás módszereivel. Megtanulták a komposztkészítés lépéseit, milyen zöldségek, virágok alkotnak jó párost a kertben és hogyan lehet vegyszerek nélkül védekezni a kártevők ellen. Mikroszkóp segítségével is tanulmányozhatták a leggyakoribb hívatlan látogatókat. A tanultakat egy biokert tervezésében foglalták össze rajzos formában. A hetedikesek kémia és biológia órákon foglalkoztak a levegő, a vizek és a talaj szennyezésének már napjainkban is tapasztalható súlyos következményeivel. Tablókon és gondolattérképeken foglalták össze a fenntarthatatlan és a fenntartható életmód jellemzőit. A több hetes munka eredményét kiállításon mutatták be társaiknak.