Leendő elsős tanítónk: Margittai Mónika

A Budapesti Tanítóképző Főiskolán diplomáztam 1996-ban, majd felvettek tanítónak a Biatorbágyi Általános Iskolába, ahol én is tanultam.

Azóta ott dolgozom, most már 25. éve.

A tanításban a biztos alapok lefektetése a fő célom, nem vagyok teljesítmény centrikus pedagógus, igyekszem minél több oldalról, változatosan megközelíteni és átadni a tudást, hogy a gyerekek mellett én is jól szórakozzak.

Munkám legfőbb alapkövei a szeretet, az elfogadás, a türelem, a humor, a kreativitás, a partnerség és az őszinteség, ezt igyekszem közvetíteni a gyerekeknek is. Kiemelt feladatként kezelem a közösségépítést, ami egyre nagyobb kihívás a virtuális világban, de azért igyekszemJ

Elengedhetetlen számomra, hogy a pedagógus hiteles legyen, és jó példát mutasson.

Tanítói munkám irányadó mondata:

„ Az a kisgyermek, aki érzi, hogy őt akkor is szeretik, ha rosszul adta össze a hármat és a kettőt, vagy „ bakát”-nak olvasta a „kabát”-ot, sokkal könnyebben fogja legyőzni a nehézségeit, mint azon társa, aki szorongva, segítség nélkül dolgozik.”  / Deákné B. Katalin/

 

 

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Fill out this field
Fill out this field
Adjunk meg egy valós email címet.
You need to agree with the terms to proceed

Menü