Luca – napi vásár

Környezettudatos ötlet a Luca-napi vásáron

Régi hagyományunk az adventi időszakban Luca-napi vásárunk. Ilyenkor minden osztály kreatív, ötletes vásárfiával készül, amit az érdeklődőknek szeretettel kínálunk. Az idén nem a Szily udvarán, hanem a kastély hangulatos épületében árultak a szülők, diákok. A vásárhoz természetesen hozzátartozik a Szülői Szervezet büféje, ahol finom süteményeket, teát is lehetett kapni. Az itt befolyt összeg iskolánk Nebuló Alapítványát gazdagította.

A műanyagmentesség jegyében nem eldobható poharakat használtunk a büfében. Felhívásunkra rengeteg megunt, felesleges bögrét, csészét tudtunk összegyűjteni. Így a családok által beküldött bögréket többszörösen újra tudtuk hasznosítani a tanév több programján. Köszönjük a szülői támogatást.

Luca napi vásárunk büféjéből befolyt összegből színes nyomtatót vásárolunk az alsó tagozat részére. Ezzel egy évek óta fennálló eszközhiányt tudunk pótolni.