Madarak és fák napja

“A természetben nyitott szemmel és füllel, a szépségre fogékony szívvel járj!”
“A világ első Madarak és Fák Napja rendezvényt a párizsi európai madárvédelmi egyezmény alapján Chernel István, a híres ornitológus szervezte meg Magyarországon 1902-ben. Az ünnep hivatalossá Herman Ottó közreműködésével vált 1906-ban, amikor gróf Apponyi Albert vallás- és közoktatásügyi miniszter rendeletben írta elő a Madarak és Fák Napja megszervezését minden iskola számára.  (forrás:www.mme.hu)

Iskolánk minden évben megünnepli ezt a jeles napot. Most nem iskolai közösségben együtt, hanem otthoni környezetben. Különféle vizuális feladatokat kaptak a  gyerekek, ami arra késztette őket, hogy figyeljék és észrevegyék a környezetükben lévő fák és madarak szépségét a természetvédelem szempontjából .

1 hozzászólás. Új hozzászólás