Víz világnapja

Minden év március 22-én ünnepeljük a Víz Világnapját. Ebben az évben az esemény jelmondata: “Vizet mindenkinek!”
A Szily-kastély udvarán lévő „nagy kékség” is ezt szimbolizálta.
Manapság is nagy kihívás, hogy minden embernek elérhető legyen a víz. A helyes higiéniai gyakorlat, WC használat, csatornázás, a tiszta ívóvíz elengedhetetlen az élethez, a betegségek megelőzéséhez és a gyermekek egészséges fejlődéséhez.

Az 5.a osztályunk képviselte iskolánkat a „Városunk vizei” c. izgalmas vetélkedőn a JFMK-ban. Parafa dugókból kis katamaránokat készítettek. Az Egészségfejlesztő Iroda munkatársai interaktív ismeretterjesztő foglalkozással várta őket. Különféle ízesítésű vizeket kóstoltak és az emberi szervezet víztartalmát vizsgálták. Gyönyörű fotókról beszélgettek, s hangszerek segítségével viharos esőt idéztek elő. Köszönjük a szervezőknek a hasznos ismereteket!

A víz világnapja alkalmából városunk könyvtára rajzpályázatot írt ki.
A résztvevő diákjaink szép eredménnyel büszkélkedhetnek.
Gratulálunk a gyönyörű alkotásokhoz !