Beiratkozás általános iskolába

Az óvodai ellátás után a tanköteles és iskolaérett gyermeket a szülő/gondviselő köteles beíratni a lakóhelye szerint illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára.

Amennyiben a választott iskola intézményvezetője a gyermek felvételét elutasító döntést hoz, a szülő a gyermekét a döntés jogerőre emelkedését követő öt napon belül köteles beíratni a kötelező felvételt biztosító iskola első évfolyamára.

A beiratkozást a gondviselő kezdeményezi.

1. Általános iskolai beiratkozás időpontjai

Első lépés:

2023. április 5-től kezdődik az előzetes jelentkezés  (ez még nem a beiratkozás!) a KRÉTA e-Ügyintézés felületén (BÁI menüpont)

Második lépés:

2023. április 20. (csütörtökön) 8-18 óráig – első nap

2023. április 21. (pénteken) 8-17 óráig – második nap

A jelzett első és második napon az előzetes jelentkezés alatt kitöltött kérelem és a feltöltött dokumentumok bemutatása történik a Biatorbágyi Általános Iskola és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola épületében. (2051 Biatorbágy, Kálvin  tér 4.)

Fontos! A bemutatott dokumentumok közül, a kinyomtatott kérelem, aláírt példányát az iskola részére le kell adni, az eredeti okmányokat ellenőrzésre be kell mutatni.

2. Elektronikus ügyintézés (kezdeti lépések)

Beiratkozás felülete: KRÉTA e‑Ügyintézéseugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap (e-kreta.hu)

Bejelentkezés – Ideiglenes regisztráció (videó segédlet) – Belépés után BÁI menüponton keresztül, ügyintézés indítása

EUGYINTEZES BAI

Ideiglenes regisztráció kreta 2

3. Fontos információk a kérelem során történő kitöltésről

• A tanuló személyes adatait a tanuló hivatalos okmányai alapján szükséges megadni. A tanuló oktatási azonosítója megegyezik az óvodai rendszerben regisztrált oktatási azonosítóval.
  • A kérelem indoklása mezőben kérjük megadni:
    • a választott osztályfőnök nevét
    • nem körzetes tanuló esetében a körzetes iskola nevét, címét és elérhetőségeit
    • körzetes tanuló más iskolába iratkozása esetén (felvételi döntésre várás, felvételt nyert) az érintett iskola nevét, címét és elérhetőségeit, de csak abban az esetben kell kérelmet beküldeni, ha az adott iskola nem KRÉTA rendszert használ, ebben az esetben e-mailt kérünk küldeni a címre:  titkarsagbia@gmail.com
  • A kérelmükhöz a kötelezően csatolandó dokumentumokat mindig a megfelelő dokumentum csatolasa gomb – gombra kattintva rögzítsük a rendszerben, amelyet    Az e-Ügyintézés folyamataiban általánosan alkalmazott adatkezelési műveletek oldalon leírtak szerint tehetik meg.
  • Kötelezően csatolandó:
    • gyermek személyi- és lakcímkártya
    • szülő/törvényes képviselő személyiazonosító igazolvány
    • SNI szakvélemény (kijelölés esetén)
    • folyamatban lévő költözés miatt adás-vételi szerződés/megállapodás
  • Diákigazolvány igénylésének adatlapját nem kell a beiratkozáskor visszaküldeni, ügyintézés a felvételt követően iskolakezdésig folyamatos. Részletekről a diákigazolvány igénylésével kapcsolatban ITT olvashatnak.
      4. Kérelem kitöltésének menete

1 hozzászólás. Új hozzászólás