Ifjúsági Csereprogram 2024. 05. 06-09. Skuly/Lengyelország

A V4 cserediák program második állomása Lengyelország volt, azon belül Varsó és környéke. A látogatás alapgondolata ismét a fenntarthatóság volt.

Az első teljes napon a fővárost néztük meg a lengyel diákokkal együtt.

Legelőször a Parlamentbe mentünk, ahol az idegenvezető körbe vitt minket és jártunk az alsó- és felsőházban is. Hatalmas dicséretet kaptunk érdeklődő, fegyelmezett viselkedésünkért.

Ezután elindultunk az óváros felé gyalog. Sétánk közben sok fenntartható elektromos biciklit, rollert láttunk.

Az óvárosban gyönyörű épületeket csodálhattunk meg. Ezután megnéztük Varsó új felhőkarcolóit.

A második napi program: energiavadászat workshop keretében: a lengyel iskola épületének energiahatékonyságát vizsgáltuk. Csoportokban fenntartható szabadidős tevékenységeket gyűjtöttünk.

A fenntarthatóság célkeresztjében az egyéni hobbik, a mindennapi szokások, a környezettudatos tevékenységek álltak.

A diákok prezentációk segítségével bemutatták a jövő fenntartható városait.

Közös nyelv természetesen az angol volt.

Doszpolyné Rozmann Erika