Lotz János helyesírási és szövegértési verseny

Iskolánk az idei tanévben is indult  az országos Lotz János szövegértési és helyesírási versenyen. 

A  verseny célja egyrészt a magyar nyelv ápolása, a szövegértés mint kulcskompetencia fejlesztése, a helyesírás alaposabb elmélyítése, a tanulók nyelvi érzékenységének a fokozása, másrészt pedig, hogy Lotz János (1913–1973) nyelvészprofesszornak, az MTA tiszteletbeli tagjának, a George Washington-díj kitüntetettjének az életét és munkásságát széles körben megismertesse a tollbamondások és a szövegértési feladatok segítségével.

A  verseny megyei fordulóján a nyolcadikosok között Szabó Jázmin 1., Szi-Benedek Luca 2., Kovács Laura 3., Bárány Réka, Kozma Cintia és  Kocsi Gergely 8., Vattamány Dóra 9., Göbölös-Szabó Dorka 11., Czipri Enikő 12., Szőke Lilla 13. lett.

Jázmin, Luca és Laura bejutott a bonyhádi országos döntőbe.    Felkészítőjük Willinger Ágnes .

Hetedikesek közül Tagscherer Nikolett 3., Hollay Katalin 5., Ágoston Palkó Emma 10., Puskai Eliza 14., Nagy Enikő 15. ért el szép eredményt. Felkészítőjük:Fodor Mónika

 

 

 

 

 

 

Nagyon büszkék vagyunk tanítványainkra! Gratulálunk nekik!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Fill out this field
Fill out this field
Adjunk meg egy valós email címet.
You need to agree with the terms to proceed

Menü