A fejszámolás császára!

Iskolánk tanulói idén első alkalommal vettek részt a tárnoki II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola által ötödik alkalommal szervezett tankerületi Pataki Ferenc fejszámolási versenyen. A hazánk nemrég elhunyt fejszámoló művészének emléket állító verseny célja a 3-8. osztályos tanulók számolási készségének fejlesztése. Az online verseny döntőjébe iskolánként és évfolyamonként egy-egy tanulót lehet nevezni az iskolai előválogató függvényében, ahol 50 feladatot kell a tanulóknak minél rövidebb idő alatt a legkevesebb hibával megoldani. Iskolánkból a döntőbe jutott tanulók: Csíkszentmihályi Bendegúz, Huszárik Sámuel, Kondrát Bence és Faragó Godvin. Az iskolai válogatón nyújtott teljesítmények alapján nevezett tanulóink tankerületi szinten is kiváló eredményeket értek el, hiszen a döntőben Csíkszentmihályi Bendegúz az 5. évfolyamosok között, Kondrát Bence pedig a 7. évfolyamosok között bizonyult a legjobbnak. Faragó Godvin (8. évfolyam) és Huszárik Sámuel (6. évfolyam) mindketten korosztályukban a negyedik helyen végeztek.
A versenyben minden évben kiosztják a Fejszámolás Császára kupát is, amelyet az 5.-8. évfolyam minden induló tanulója közül az a versenyző vihet haza, aki az egész verseny legjobb eredményét nyújtja. Idén ezt a kupát Kondrát Bencének osztották ki.
Gratulálunk minden résztvevőnek, aki a megmérettetésben részt vett!
Matematika tanáraik: Bunth Erzsébet, Doszpolyné Rozman Erika, Fülöp Ottília és Handlné Pető Ágnes

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Fill out this field
Fill out this field
Adjunk meg egy valós email címet.
You need to agree with the terms to proceed

Menü