Tegyünk együtt az egészségünkért!

A 2020/21-es eljárásrendje a járványügyi készenlét idején

Preambulum

A járványügyi készültség időszakában, a vírus terjedésének, kockázatának csökkentése és az újabb korlátozások bevezetésének elkerülése érdekében különös figyelmet kell fordítani a higiénés és járványügyi szabályok betartására.

A Nemzeti Népegészségügyi Központ és az Emberi Erőforrások Minisztériumának Köznevelésért Felelős Államtitkársága minden magyarországi köznevelési intézményre vonatkozó kötelező elemeket, intézkedési tervet dolgozott ki. Ennek alapján hoztuk létre saját intézkedési tervünket.

Az intézkedési terv hatálya

A Biatorbágyi Általános Iskola és Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola jelen intézkedési terve 2020. november 12-től hatályos és a járványügyi helyzet alakulásától függően, módosításig vagy visszavonásig érvényes.

Takarításra vonatkozó rendelkezések

Az intézményben az általános fertőtlenítő nagytakarítás megtörtént. Rendelkezésre állnak azok a szerek és eszközök, melyek használatával folyamatosan biztosítható a hatályos és vonatkozó egészségügyi előírások megtartása. A több osztály/csoport által használt helyiségek rendszeres fertőtlenítése biztosított. A közös használatú helyiségek és felületek folyamatos fertőtlenítése megtörténik. Kiemelt figyelmet fordítunk a folyamatos vagy rendszeres, fokozott intenzitású természetes szellőztetésre, mely vonatkozik minden zárt térre, így a folyosókra, valamint a szociális helyiségekre is. A gyermekétkeztetést biztosító szolgáltató, valamint az intézmény pedagógusai és pedagógiai munkát segítő személyzete gondoskodik az ebédlőben is a biztonságos környezetről. Az iskola-egészségügyi ellátása folyamatos a készenléti előírások megtartása mellett.

Az intézmény látogatása

A nevelési-oktatási intézményeket kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató gyermek, tanuló, pedagógus egyéb munkakörben dolgozó látogathatja!

Az intézménybe lépéskor kötelező a testhőmérséklet mérés, a kézfertőtlenítés, a fertőtlenítő pontokon folyamatosan biztosított a virucid hatású szappannal történő kézmosás is. A csoportosulások nem engedélyezettek az intézmény területén, sem az épület előtt. A tantermekben, a közös használatú területeken kötelező az orrot és szájat egyaránt eltakaró maszk viselése.

Az 1,5m távolság megtartása a tantermek/tanórák/szervezett foglalkozások kivételével mindenütt kötelező és kerülni kell a közvetlen érintkezést. Egy osztály egy termet használ. Ez alól a csoportbontott órák jelentenek kivételt. A testnevelés órákat az időjárás függvényében szabad téren tartjuk, a gyerekek felszerelésének, öltözékének szükséges ehhez igazodni.

Rendezvények, kirándulások

Nagy létszámú tanuló vagy pedagógus egyidejű jelenlétével járó programokat nem rendezünk, kirándulásokat, tanulmányutakat nem szervezünk. Szülői értekezleteket és fogadóórákat online formában szervezünk.

Az úszásoktatás jelenleg szünetel.

Higiénés oktatás

A személyi higiéné alapvető szabályairól a, tanulók részletes, az adott korosztálynak megfelelő szintű tájékoztatást kapnak az osztályfőnököktől, osztálytanítóktól.

Teendő megbetegedés esetén

Amennyiben egy gyermeknél fertőzés tünetei észlelhetők, haladéktalanul elkülönítjük, egyúttal értesítjük a szülőt, akinek kötelessége a gyermek orvosi vizsgálatáról gondoskodni. A gyermek az iskolába kizárólag orvosi igazolással térhet vissza.

A szülő kötelessége gondoskodni orvosi vizsgálatról, amennyiben gyermekénél tüneteket észlel, valamint az iskola értesítéséről, ha a gyermeknél koronavírus-gyanú vagy igazolt fertőzés van.

Tanulói hiányzás igazolása

Annak a tanulónak az iskolai hiányzását, aki a vírusfertőzés szempontjából veszélyeztetett csoportba tartozik tartós betegsége miatt, erről orvosi igazolással rendelkezik, és azt bemutatja, esetleges hiányzását igazolt hiányzásnak tekintjük. Igazolt hiányzásként rögzítjük, ha a gyermek, a tanuló hatósági karanténba kerül, a részére előírt karantén időszakára. Szülői igazolást az „önkéntes karantén”-ban maradás igazolására fogadunk el. Ezen időszakban a tanuló az otthona elhagyása nélkül, a pedagógusokkal egyeztetett kapcsolattartási és számonkérési forma mellett részt vehet az oktatásban, részére külön digitális oktatást nem biztosítunk.

Kommunikáció, kapcsolattartás, tájékoztatási kötelezettség

Az intézmény vezetése a szülőket, tanulókat, pedagógusokat a járványhelyzet alakulásának függvényében az aktuális döntésekről, intézkedésekről, hírekről folyamatosan tájékoztatja az iskola honlapján: https://iskola.biatorbagy.hu, és/vagy elektronikus levél útján.

Külföldről visszaérkező gyermek/család esetén az NNK aktuális eljárásrendje az irányadó. Kérjük a szülőket, ebben az esetben is tegyenek eleget tájékoztatási kötelezettségüknek. Az EMMI és az NNK közösen vizsgálja, hogy adott esetben szükséges-e elrendelni az intézményben más munkarendet. Az intézményben a tantermen kívüli, digitális munkarend bevezetéséről az Operatív Törzs dönt.

A járványügyi készenlét időszakában jelen rendelkezés hatálya alatt a szülő, gondviselő köteles az iskolát haladéktalanul tájékoztatni, amennyiben a tanuló vagy a tanulóval egy háztartásban élő személy az alábbi tüneteket vagy tünetegyütteseket mutatva megbetegszik (láz, fáradékonyság, gyengeség, légszomj, száraz köhögés, hasmenés, mellkasfájdalom, torokfájás, szaglás/ízlelés elvesztése).

A bejelentést a titkarsagbia@gmail.com  e-mail címen szükséges megtenni.

Az eljárásrend a visszavonásig hatályos.

Biatorbágy, 2020. 11. 12.                                                        Czifra Zsuzsanna